Zapomínáte často? To chce trénink paměti!

Trénink paměti s René MüllerremV Brně 28.4. proběhl jeden z tréninků paměti a lidé si mohli vyzkoušet na vlastní kůži, jak paměť trénovat a jaké pokroky se dají dostáhnou i v malém čase.  Workshop vedl pan René Müller, který je akreditovaným trenérem paměti III. (nejvyššího) stupně u České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, se kterou úzce spolupracuje. Zkušenosti má s věkovými kategoriemi od 11 do 75 let, vede individuální, skupinové, rodinné i specifické kurzy například pro lidi s roztroušenou sklerózou.
   Na kurzech, které vede, kombinuje techniky známé již z antiky s těmi moderními. Zaměřuje se jak na paměť krátkodobou a práci s čísly, tak zvláště na paměť dlouhodobou, na rychlé uchopování informací a extrémní zapamatování. Pracuje s možnostmi vizualizace, gesty a pocity, jejichž pomocí se vytváří zážitky, díky kterým je snadnější uchopit skupiny informací a v případě potřeby je dekódovat. Tento způsob pomáhá rozvinout asociační myšlení a fantazii, také kreativitu a zhušťuje neuronovou síť. Silně napomáhá také zlepšování mechanické paměti. Své kurzy vede prakticky, aby účastnici věděli, jak mají se svou pamětí pracovat, a jak ji trénovat.
Pan René Müller ukázal se zaměřil na následující body a prezentoval metody, jak jich dosáhnout:

• •zvýššení kreativity
  • •zlepššení propojení a spolupráce obou mozkových hemisfér
  • •snížžení únavnosti(díky spolupráci obou hemisfér)
  • výrazný nárůst neuronové sítě •
  • informace(učivo) - násobně rychleji si je zapamatovat - násobně déle si je pamatovat - efektivně je strukturovat
  • zvýššení efektivity jak v pracovním procesu, tak v osobním žživotě
  • rezervní pam읻

Pokud Vás tento workshop zaujal, další termíny najdete v e-shopu Everesty: