LETNÍ DÍLNY Praha 22. 8. 2013

Vyberte si a objednávejte v e-shopu: Letní dílna

PRACOVNÍ PRÁVO

Zdá se vám zákoník práce příliš suchopárný a nepraktický? Máte otazníky nad aplikací zákoníku práce v praxi personalisty? Máte otázky nad zákonými pojmy jako: „závislá práce“ a tzv. „švarcsystém“, Zaměstnávání cizinců, Vznik pracovního poměru, Zkušební doba, Pracovní poměr na dobu určitou, zvláštní pracovní podmínky, ochrana práv zaměstnavatele a zaměstnance.... Z hlediska prevence může dobrá znalost pracovně právní problematiky zabránit některým soudním sporům a pokutám. Výklad je doplněn mnoha praktický příklady.
Přednáší Renáta Jindrová.

 

SLOVNÍ SEBEOBRANA

Už jste se něMgr. Michal Šestákkdy dostali do situace, že byste měli říct obratem něco zcela určitého a naprosto trefného? Prostě dát najevo, že si nenecháte dátMgr. Michal Šesták všechno líbit? Jednoduše řečeno – trefně a destrukčně oplatit druhé straně narážku nebo nenávistný slovní útok, ze kterého vyjdete jako vítěz? Jako rychlým a přesným švihnutím šavle reagovat tak, abyste uvedla vše na pravou míru, a posílili si tak Vaše sebevědomí? A přeci Vás nic nenapadá. A to ve chvíli, kdybyste to co nejvíc potřebovala…Kdybyste v té pravé chvíli projevila patřičnou pohotovost, byla byste zachráněna. A protože jste to jednoduše neudělala, cítíte se bídně a neschopně… Trapné chvilky, nedorozumění, dotěrné otázky, trapné poznámky nebo nenávistný slovní útok vůči Vaší osobě, to jsou klasické výchozí situace pro uplatnění slovní sebeobrany. Jak pohotově, vtipně, s klidem a s naprostým nadhledem reagovat na slovní útoky a provokace druhé strany? Pojďme se v následujících třech hodinách v této pracovní skupině podívat například na to:jak se pohotově bránit drobným provokacím a kritic, jak účinně řešit nepříjemné situace, jak s přehledem reagovat na jízlivé poznámk, jak si dopředu natrénovat obratné reakce, jak se zachovat před rozzuřeným šéfem, jak si hrát se slovy a jejich význam. Těší se na Vás Michal Šesták.

 

NEKONEČNÝ LIDSKÝ POTENCIÁL

Dana HrbáčováPoznejte postupy a metody, jak co nejlépe využít Váš potenciál. Stále se vám nedaří dosáhnout očekávaných výsledků? Setkáváte se v životě či v práci s lidmi, se kterými se nemůžete domluvit? Máte s lidmi v okolí neshody, které Vás mrzí? Chtěli byste svou komunikací dosahovat svých cílů rychleji a s menším úsilím? Pak je kurz dílna NLP právě pro vás a zvládnutí dovedností NLP bude pro vás velmi přínosné. NLP schopnosti budou neocenitelné pro váš osobní rozvoj a profesionální dovednosti.

V NLP jde o pochopení lidské komunikace a způsobu, jakým si vytváříme realitu. Je to souhrn zásad, postojů a technik vedoucí k pochopení skutečného lidského chování a myšlení. Jakmile totiž začnete aplikovat techniky NLP, získáte něco navíc. Změna se samozřejmě projeví i v běžném životě v podobě zlepšení vztahů s ostatními lidmi, v životní spokojenosti, v úbytku stresových situací či v dosažení vnitřní harmonie. To vše a mnohé další se tak promítne do zvýšení kvality i vašeho osobního života. Přednáší Dana Hrbáčová.

 

ÚSPĚŠNÁ PREZENTACE PRO ŽENY

Duchková ŠtěpánkaV této dílně si ukážeme jaké nástrahy čekají na ženu, když prezentuje před skupinou posluchačů. Je jisté, že v případě prezentující ženy se mohou vyskytnou četná úskalí, která mohou prezentování pokazit. Zejména tam, kde žena vystupuje před skupinou mužů hodně záleží na tom jakým způsobem, jakou formou prezentuje, ale i na tom, jak je oblečená a jak celkově působí. Tuto dílnu osobně povede známá česká moderátorka, konferenciérka a lektorka Štěpánka Duchková. Zaměříme se také na to, jakým způsobem zvládat trému.
Je to ideální příležitost podívat se na prezentování pod vedením zkušené ženské lektorky, takto na vystupování ženy nedokáže žádný muž nahlížet.

 

HR BUSINESS PARTNERSTVÍ

Iva SehnalováEkonomický vývoj posledních let jasně ukázal, že oddělení HR, personalistika nemůže ve firmě existovat jako samostatný vyčlenění útvar.
Heslem dne je personalistika business partner všech oddělení ve firmě. Co tedy obnáší v praxi spolupráce personálního oddělení s dalšími částmi firmy?
Co očekávají vedoucí pracovníci a manažeři od personalisty jako svého business partnera? V čem se liší pojetí personalistiky jako business partnera?
O tom všem na této dílně. Přednáší Iva Sehnalová.