Co Vám zlepší náladu? Spánek a procházky!

Kolik hodin spíte vy?Která část dne Vám nejvíce zlepší náladu? Probouzíte se šťastnější když si déle pospíte? Nebo když si zacvičíte více než obvykle? Co Vám pomůže zlepšit náladu?

Společnost Jawbone, která se zabývá výrobou technologií, které pomáhají lidem měřit pohybovou aktivitu, množství spánku a příjem jídla, přišla se zajímavými výsledky výzkumu. Nabídla uživatelům kromě sledování a analýzy výše zmíněných aktivit i zaznamenávání nálady. Výsledky zaznamenávali v průběhu celého roku. Poté co data byla zpracována, ukázaly se zajímavé faktory, které nejvíce ovlivňují naši náladu v průběhu běžného dne.

 1. Hodně spánku ale ne příliš mnoho, to je klíč i nejlepší náladě

Všichni víme, že dobrý spánek je důležitý, ale co vlastně dobrý spánek doopravdy znamená? Podle dat, která Jawbone nasbíral, korelovalova délka spánku s lepší náladou až po délku kolem 8 hodin spánku. Lidé, kteří naspali v průběhu noci mezi 8 až 9,5 hodinami spánku měli tendence vstávat šťastnější než ti, kteří spali méně nebo více.

 2. Počet kroků

Také se objevil vztah mezi počtem kroků nachozených předchozí den a náladou po ránu. Lepší nálada korelovala s více nachozenými kroky.

BěžciSpánek dlouhý více než 8 hodin denně ale nefunguje bohužel pro všechny. Otázkou zůstává, co tedy můžeme dělat pro zlepšení nálady? Ukázalo se, že v nocích, kdy si přispíme o 2 hodiny více než spíme normálně, probouzíme se o 5% šťastnější než obvykle. Nicméně pozor na dlouhodobou spánkovou deprivaci, tam ani 2 hodiny navíc nepomohou. Ukazuje se, že lidé již po ztrátě 2 hodin spánku jsou dvakrát tolik nešťastní než obvykle.

Jak se nejčastěji vyvíjela nálada během dne a týdne?

Lidé bývali šťastnější obecně během víkendu než během pracovních dní. O víkendech lidé byli šťastnější na začátku dne a jejich nálada poklesala, jak den plynul. Nejšťastnější byli průměrně kolem 10 hodiny dopoledne v sobotu a nejneštastnější kolem 11 hodiny večerní v neděli.

Během pracovního týdne jsou lidé v průměru nejšťastnější kolem 11 hodiny v pátek a nejnešťastnější kolem 2 hodiny ranní ve středu. Je zajímavé, že v průběhu pracovního dne se objevil vrchol v náladě kolem 5 hodiny odpolední. Podobný zlom v náladě se průběhu víkendu neobjevil. Tohle náhlé zlepšení nálady můžeme připsat tomu, že je to čas, kdy lidé odcházejí z práce domů.

Původní článek: https://jawbone.com/blog/what-makes-people-happy/