Tip na rozhovor - Jaká je generace Y?

Generace YSociolog Martin Buchtík odpovídá na otázky Lucie Výborné v Českém rozhlase Radiožurnál. Rozhovor se týká projektu Generation What, kam se zapojila i Česká Republika. Projekt zkoumá ve státech Evropy, jaká je tzv. generace Y.

Interview se zabývá otázkami z dotazníku, ale i obecně tím, co můžeme o tzv. generaci Y říci obecně. Martin Buchtík říká, že podle něj  je pro tuto generaci typická mnohost životních stylů, zaměření na technologie a také individualismus. Martin Buchtík vysvětluje, že individualismus nemusí znamenat sobeckost, jak bývá často mladým lidem vytýkáno.

Dalším mýtem, který se  říká o generaci Y, je distancování se od rodičů, podle dosavadních výsledků se ukazuje, že to nemusí být tak úplně pravda. Podle odpovědí se rodiče i děti se vzájemně respektují a fungují v zájemné shodě.

Pokud Vás téma zaujalo, více informací najdete v rozhovoru zde: