HR tipy a triky

dementia-595638_640.jpg

Trik: Pijete kávu? Rozhodně nepřestávejte, ve stáří se můžete vyhnout problémům s pamětí

Podle italské dlouhodobé studie pití jednoho až dvou šálků kávy denně může ochránit náš mozek před problémy předcházející demenci.

student-849827_640.jpg

Tip: Jak se změnily preference absolventů?

Jak se změnily preference absolventů? Jaké mají požadavky na zaměstnavatele? Jaký je trend v souvislosti s mladší generací?

graduate-150374_640.png

HR tip: Absolventi by měli hledat práci už o prázdninách!

Absolventi, kteří si užívají prázdniny mohou mít v září problém s hledáním práce. Kdo se musí snažit více a kdo méně?

business-19156_640.jpg

Trik: Fluktuanti - proč odchází? Jak je můžeme odhalit?

Zaměstnavatelé se jich bojí, projdou přijímacím řízením, školením, adaptací, ale pak odcházejí - fluktuanti. Proč to dělají?

construction-664973_640.jpg

Tip: Změny na trhu práce popisuje ředitelka ManpowerGroup

Paní Jaroslava Rezlerová, ředitelka personální společnosti ManpowerGroup v rozhovoru pro noviny iDNES.cz hovoří o situaci na trhu práce. Jaká je situace pro uchazeče o práci? Jak to vypadá v různých oblastech? Kde je přetlak a kde naopak nedostatek?

zena_pracujici.jpg

Jak se změnila pozice žen v pracovní oblasti?

Společnost PwC ve svém průzkumu vyvrací, že ženy odcházejí z práce kvůli rodině, je tomu spíše naopak. Dnes ženy odcházejí, pokud jim zaměstnavatel nedá prostor k rozvoji a budování kariéry.